Новини 2019-03-20 18:17

ЄНП планує заморозити всі права партії Орбана - ЗМІ

Головування ЄНП висунуло ідею створити "Оціночний комітет" під керівництвом екс-президента Євроради Герман Ван Ромпея.

Лідери консервативної Європейської народної партії, яка є найбільшою силою у Європарламенті, розглядають позбавлення партії угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана "Фідес" всіх членських прав.Про це повідомляється видання Politico.

 

Згідно з документом, головування ЄНП висунуло ідею створити "Оціночний комітет" під керівництвом колишнього президента Європейської ради Германа Ван Ромпея. Комітет повинен контролювати дотримання угорською стороною цінностей ЄНП. На цей період всі права партії як члена будуть заморожені.

 

Документ, який все ще може зазнати змін, буде представлений лідерам партій і делегатам на політичних зборах ЄНП в Брюсселі пізніше в середу. Після представлення пропозиції зібрання ЄНП проголосує за неї.

"Фідес" втратить всі права в якості члена партії. "Фідес" втратить право голосу на всіх партійних зборах ... а також право висувати кандидатів на посади… Рішення набуде чинності негайно", - йдеться в документі.

 

Раніше у середу керівник офісу угорського прем’єра Гергей Гуйяш заявив державним угорським ЗМІ, що "Фідес" негайно покине ЄНП, якщо її членство буде призупинено. Проте він також сказав, якщо членство не буде офіціно припинено, і буде створено раду для розгляду цього питання, партія залишиться в ЄНП і добровільно утримається від участі в її діяльності.

 

Нагадаємо, уряд Угорщини почав кампанію, націлену на президента Європейської комісії Жана-Клода Юнкера і угорсько-американського бізнесмена Джорджа Сороса.

схожі новини