Новини 2019-03-21 10:30

У посольстві США відреагували на слова Луценка про передачу йому списку осіб, яких варто не переслідувати

У відомстві заявили, що оприлюднена генеральним прокурором України інформація не відповідає дійсності й має на меті послабити репутацію посла Йованович.

Посольство США в Україні спростувало заяву генерального прокурора України Юрія Луценка про передання йому послом США Марі Йованович списку людей, від переслідування яких слід утриматися, про це повідомляє ТСН з посиланням на відповідь на запит.

 

"Заяви генерального прокурора України не відповідають дійсності й мають на меті послабити репутацію посла Йованович", - ідеться в документі.

 

У ньому також зазначається, що звинувачення на адресу представників США є проявом корупції. "Такі атаки поглиблюють нашу рішучість допомогти Україні в досягненні перемоги в боротьбі з корупцією", - зазначили американські дипломати. І пояснили, що озвучування претензій у засобах масової інформації Сполучених Штатів не робить ці претензії правдивими.

 

Також у відповіді міститься запевнення у відданості США ідеї підтримки реформ в Україні. "Щоб домогтися успіху, Україні потрібні віддані чиновники та сильні антикорупційні інститути", - наголошується в тексті.

 

Коментуючи відсутність фінансування органів української прокуратури з боку США, про яку говорив Луценко, в посольстві США пояснили, що їхня країна неухильно дотримується взятих на себе зобов'язань, зокрема і щодо фінансової підтримки необхідних для розвитку України змін у системі правосуддя, однак розподіляє кошти з урахуванням потреб моменту.

 

"У разі відсутності політичної волі, наприклад, з боку Генеральної прокуратури, ми дотримуємося своєї відповідальності перед платниками податків США і передаємо кошти допомоги туди, де вони можуть дати позитивний результат", - пояснили в посольстві.

 

Нагадаємо, Генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю американському телеканалу The Hill заявив, що посол США в Україні Марі Йованович давала йому список людей, від переслідування яких слід утриматися, однак він вважав неприпустимим дотримуватися таких побажань.

 

Водночас The Hill пише, що Державний департамент США назвав таку заяву генпрокурора України "прямою фабрикацією".

 

Як повідомлялося, 6 березня генпрокурор Луценко відзвітував про розслідування щодо розкрадань в оборонні сфері.

схожі новини