Новини 2019-03-21 15:05

Японський політолог: Нині найкращий час для розвитку відносин між Японією та Україною

Обом країнам необхідно зміцнювати свою національну оборону, але водночас продовжувати співпрацю, щоб урятувати порядок, заснований на праві.

Нині найкращий час для розвитку відносин між Японією та Україною. Японці не мають жодних негативних думок щодо України, на відміну від ставлення до Росії. Про це в інтерв’ю Тижню розповів японський політолог японський політолог Юічі Хосоя.

 

«Водночас в обох наших країн виробилося спільне відчуття — наші території окуповані Москвою. Тому ми маємо й схожу точку зору, схожу позицію. Нам необхідно посилити співпрацю між країнами-однодумцями. Саме тому держави «великої сімки» підтримують Україну», — сказав він.

 

Однак нині, зауважив політолог, через занепад міжнародних організацій, країни вступають у часи, коли кожен повинен піклуватися сам про себе.

 

«Ми маємо захищати себе. Ми не можемо надто розраховувати на допомогу інших, бо в кожній країні дедалі активніше зростає популізм і націоналізм. Ми бачимо, що все більше країн цікавляться тільки тим, що відбувається всередині них», — застеріг Хосоя.

 

Тому, вважає він, і Україні, і Японії необхідно зміцнювати свою національну оборону, але водночас продовжувати співпрацю, щоб урятувати порядок, заснований на праві.

 

«На безпековому рівні ми також маємо простір для партнерства, наприклад, могли б обмінюватися розвідувальними даними. А ще ми повинні посилити обмін людьми, зокрема, експертами та посадовцями. У нас може бути більше спільних інтересів. Тоді політичні лідери та суспільна думка стануть більше прихильними до поглиблення нашої співпраці в безпековому секторі», - сказав політолог.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини