Новини 2019-03-22 16:59

Денісова звернулася до Москалькової щодо призначення полоненим морякам психіатричної експертизи

Денісова наголосила, що примусове проведення психіатричної експертизи є виключно актом погрози, образи та переслідування, спрямованим на обмеження прав українських моряків.

Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова звернулася до російської омбудсмена Татьяни Москалькової з приводу призначення слідчим управлінням ФСБ Російської Федерації  психолого-психіатричної експертизи українським військовополоненим морякам . Про це у п'ятницю, 22 березня, Денісова повідомила у Facebook.

 

"Керуючись нормами міжнародного гуманітарного права, 24 затриманих членів екіпажів можна рахувати військовополоненими, яких захищено Третьою Женевською конвенцією. В будь-якому випадку вони повинні користуватися статусом військовополоненого до тих пір, доки компетентний трибунал не прийме іншого рішення", - зазначила омбудсмен.

 

Зокрема, УВКПЛ нагадує, що з військовополоненими мають поводитись гуманно, захищати їх від актів залякування і надавати їм необхідну медичну допомогу.

 

Денісова наголосила, що примусове проведення психіатричної експертизи стосовно українських військовополонених з боку правоохоронних органів РФ є виключно актом погрози, образи та переслідування, спрямованим на обмеження прав українських моряків.

 

"Це суперечить статті 17 Женевської конвенції і є нічим іншим, як залякуванням та психологічним тиском у відношенні до громадян України, які відмовились надати зручні для слідства показання у сфабрикованій всупереч положень гуманітарного права справі. Сподіваюсь на розуміння з боку російського Омбудсмана та на відповідне реагування на таки дії з боку правоохоронних органів РФ", - додала Уповноважена з прав людини.

 

Як повідомляли, російські слідчі призначили психолого-психіатричну експертизу всім 24 військовополоненим українським морякам. 

 

Посольство США в Україні відреагувало на призначення психолого-психіатричної експертизи українським військовополоненим морякам, які утримуються у СІЗО "Лефортово" в Російській Федерації.

 

Своєю чергою, адвокати українських військовополоненних моряків, формують перший пакет документів, необхідний для подання індивідуальних скарг у міжнародні інстанції, зокрема, в Європейський суд з прав людини.

 

Нагадаємо, Лефортовський районний суд Москви у середу, 16 січня, продовжив термін тримання під вартою усім 24-ом українським полоненим морякам до 24 та 26 квітня. Команда захисту полонених моряків подала апеляції на відповідне рішення суду. Наразі Московський міський суд визнав законним продовження строку арешту 20 з 24 українських моряків, яких РФ незаконно затримала в Керченській протоці. 

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

схожі новини