Новини 09:37

Румунія підтвердила намір перенести своє посольство у Єрусалим всупереч лінії ЄС

Денсіле заявила, що країна перенесе своє посольство в Ізраїлі в Єрусалим.

Прем'єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле заявила, що країна перенесе своє посольство в Ізраїлі в Єрусалим.

Цю заяву вона зробила у неділю під час свого виступу на конференції Американсько-ізраїльського комітету громадських зв'язків (AIPAC) у Вашингтоні.

 

"Я, як прем'єр-міністр Румунії, та уряд, який я очолюю, перенесемо наше посольство в Єрусалим. Наша підтримка держави Ізраїль та єврейської громади є постійною. Я сповнена рішучості сприяти більш тісним відносинам між Ізраїлем і всім Європейським союзом, особливо зараз, коли Румунія головує в Раді Європейського союзу", - сказала вона.

 

У квітні румунський уряд схвалив меморандум зі згодою на перенесення посольства, проте президент Румунії Клаус Йоханніс заявив, що такий крок може відбутися лише після досягнення мирної угоди між Ізраїлем і палестинцями.

 

У жовтні 2018 року Румунія повідомила, що вона завершила аналітичний звіт про можливе перенесення свого посольства в Ізраїлі в Єрусалим.

 

Перед заявою Денчіле у неділю президент Гондурасу Хуан Орландо Ернандес сказав, що його країна "негайно" відкриє свою дипломатичну місію в Єрусалимі.

 

"Гондурас негайно відкриє нашу офіційну дипломатичну місію, і цей крок розширить наше посольство до столиці Ізраїлю Єрусалиму", - сказав Ернандес. 

 

Нагадаємо,  1 листопада президент Бразилії Жаір Болсонаро заявив, що перенесе посольство країни в Ізраїлі до Єрусалиму.

 

16 жовтня Австралія повідомила про намір визнати Єрусалим столицею Ізраїлю, а також перенести з Тель-Авіва до Єрусалиму своє посольство.

 

14 травня США заявили про відкриття посольства в Єрусалимі, так як президента Дональд Трамп офіційно визнав місто столицею Ізраїлю. 16 травня Гватемала офіційно відкрила посольство країни в Єрусалимі. 21 травня Парагвай офіційно переніс посольство країни в Ізраїлі до Єрусалима.