Новини 10:16

Філарет повідомив, що буде в разі згоди Онуфрія увійти до ПЦУ

Ієрарх також розвінчав міф про те, що нібито патріарх РПЦ розглядав можливість надати українській церкві повну незалежність.

Колишній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет повідомив, що поставиться позитивно та "прийме як брата" очільника Московського патріархату митрополита Онуфрія, якщо він погодиться увійти до Православної церкви України. Про це ієрарх заявив в інтерв’ю "Главкому".

 

"Ми його приймемо як брата", – наголосив Філарет.

 

Водночас ієрарх розвінчав міф про те, що нібито патріарх РПЦ Алєксій розглядав можливість надати українській церкві повну незалежність, а його Грамота про самостійність на початку 90-х була лише першим кроком За його словами, ніхто не хотів давати Україні ні автокефалію, ні самостійності, незалежності в управлінні.

 

"Але на Помісному соборі, який обирав московського патріарха і на якому обрали не мене предстоятелем, а патріарха Алєксія, я порушив питання, щоб права українського екзархату, Української православної церкви були розширені. Тому що Михайло Горбачов тоді порушував питання про розширення прав республік. Оскільки Україна як республіка отримувала широкі права то, відповідно, я хотів, щоб український екзархат мав більше прав. І тоді Собор виніс постанову, що УПЦ надається право самостійності і незалежності в управлінні, але в складі Московського патріархату, – зауважив Філарет.

 

Крім того, зазначається, що саме ту Грамоту привозив потім до Києва патріарх Алєксій і в Софійському соборі після літургії вручив її Філарету.   

 

"Це ще за часів СРСР. А коли Союз розпався і Україна оголосила себе незалежною державою, тоді я на Соборі української церкви порушив питання про повну незалежність. І ми на Соборі 1-3 листопада 1991 року ухвалили таке рішення", – пояснив ієрарх.

 

Також він відзначив, що нинішній предстоятель церкви МП в Україні Онуфрій також підписався під цим рішенням.

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня. 9 січня томос про автокефалію Православної Церкви України підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату. 3 лютого в Софії Київській пройшла літургія та інтронізація предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія.