Новини 16:59

У Польщі відповіли на звинувачення Росії щодо відсутності запрошення на річницю Другої світової війни

Щерський запевнив, що ніхто не ставить під питання рольСрСр у подоланні гітлерівської Німеччини в 1945 році.

У Польщі заявили, що не ставлять під сумнів роль СРСР у закінченні Другої світової війни, відповівши на критику Кремля через відсутність запрошення на 80-ту річницю початку війни для Росії.Про це заявив глава канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський.

 

"Всі урочистості, які відбуваються в якійсь країні і присвячені річницям Великої вітчизняної війни чи Другої світової війни, без участі нашої країни не можуть вважатися повноцінними, оскільки не можна переоцінити роль нашої країни в завершенні Другої світової війни" - заяви речник президента РФ Дмітрій Пєсков у понеділок.

 

Коментуючи ці слова представника Кремля, Щерський запевнив, що ніхто не ставить під питання роль СРСР у подоланні гітлерівської Німеччини в 1945 році.

 

" У цьому сенсі відзначення завершення війни без участі Росії були б дійсно неповні, натомість 1939 рік має зовсім інший історичний контекст" - сказав він.

 

Щерський вкотре пояснив, що надсилання запрошень на урочистості мало сучасний характер, а не історичний, і не було спробою коментувати чи підсумовувати історію.

 

"Ми відзначаємо річницю разом з державами, з якими близько співпрацюємо заради миру, який опирається на міжнародне право, включно з засадами суверенітету і непорушності кордонів. Це держави НАТО, ЄС і Східного партнерства" - заявив він.

схожі новини