Новини 2011-05-18 14:58

У Єгипті християни протестують проти загальної ісламізації

Антихристиянське насильство в Єгипті підштовхнули уряд цієї країни розглянути питання щодо введення нових законів про кримінальну відповідальність за насильство на релігійному ґрунті.

Після усунення від влади президента Хосні Мубарака напади і вбивства християн-коптів у Єгипті стали мало не повсякденними явищами - лише за минулий тиждень загинули щонайменше 15 християн, ще понад 200 отримали поранення. В Єгипті постійно відбуваються вбивства і викрадення коптів, напади на християнські церкви, насильницька ісламізація неповнолітніх.

Голова коптської християнської церкви Папа Шенуда ІІІ закликав своїх послідовників припинити маніфестацію в Каїрі, оскільки «події вийшли за рамки вільного волевиявлення і підривають репутацію Єгипту. Це не наша дорога», однак мало хто із двох тисяч мітингувальників відгукнувся на звернення духовного лідера.

«Папа дуже м’який і готовий все пробачити. Наші права завжди зневажали. Час покласти край цьому», – заявляють вони

Копти намагаються отримати рівні права на будівництво та ремонт місць поклоніння, а також бути представленими в єгипетському парламенті так, щоб їхнє представництво було пропорційним їхній демографічній вазі.

Папа Шенуда III і вся християнська громада Єгипту вже понад 20 років пропонують ухвалити закон про особливий статус коптів в країні, але мусульманська більшість ці пропозиції вперто ігнорує.

Детальніше про причини маніфестацій християн у Єгипті читайте у статті  Єгипет: християни опинилися поза законом?