Новини 14:01

Правоохоронці обшукали головний офіс Swedbank у зв'язку зі справою про відмивання грошей

Шведське управління з питань економічних злочинів заявило, що обшук у середу був зроблений від імені головного прокурора Томаса Лангрота

Правоохоронні органи провели обшуки в головному офісі одного з найбільших банків Швеції Swedbank, щодо якого проводиться розслідування у зв’язку зі скандалом про відмивання грошей у країнах Балтії.Про це повідомляє AP.

 

Шведське управління з питань економічних злочинів заявило, що обшук у середу був зроблений від імені головного прокурора Томаса Лангрота, який перевіряє, чи отримали 15 найбільших акціонерів Swedbank інформацію про зв'язок банку зі скандалом з відмиванням грошей перед появою розслідування шведського телебачення минулого місяця.

 

Нагадаємо, Шведський банк Swedbank запідозрили у причетності до масштабного відмивання грошей, яке призвело до великого фінансового скандалу в балтійському регіоні. Через підозри банк втратив понад десяту частину своєї вартості.

 

Зазначається, що внаслідок Підозри до Swedbank виникли після оприлюднення матеріалів шведської телекомпанії SVT.

 

За інформацією шведських ЗМІ, у період між 2007 та 2015 роками приблизно півсотні клієнтів Swedbank перевели близько 40 млрд крон (4,3 млрд доларів, а за підрахунками шведів ідеться про ще більшу суму - 5,8 млрд доларів) підозрілих коштів між Swedbank та Danske Bank.

 

У свою чергу прес-секретар банку Габріель Родау, зазначив, що банк виявив підозрілі трансакції та повідомив про них поліцію. Однак Swedbank не визнає цифри, про які повідомила телекомпанія.

 
Телекомпанія повідомила, що у період між 2007 та 2015 роками приблизно півсотні клієнтів Swedbank перевели близько 40 млрд крон (за підрахунками шведів ідеться про 5,8 млрд доларів) підозрілих коштів між Swedbank та Danske Bank.
 
 
Розслідування шведів показали транзакції, які можуть бути пов'язані з наймасштабнішим податковим шахрайством в російській історії, яке розкрив російський аудитор Сергій Магнітський. Як відомо, це розкриття призвело до його смерті та прийняття в 2012 році в Сполучених Штатах акту Магнітського, який вводить санкції на ряд причетних громадян Росії.
 

Ця новина надійшла на тлі розгортання скандалу на 230 млрд доларів довкола відмивання грошей Danske Bank.

 

Підозри у відмиванні грошей в Danske Bank розслідуються в Данії, Естонії, Великій Британії, Франції, Німеччини та США. Скандал вже призвів до відставки глави Danske Bank Томаса Боргена.

 

Нагадаємо, державна прокуратура Естонії провела перші затримання за підозрою в участі у відмиванні грошей оточенням президента Росії Владімірп Путіна через естонську філію найбільшого банку Данії Danske.

схожі новини