Новини 17:29

Луценко оголосив про завершення розслідування щодо Курченка

Глава ГПУ додав, що загальна вартість арештованого майна складає понад 5 млрд грн.

Генеральна прокуратура завершила розслідування проти Сергія Курченка, якого підозрюють в участі в злочинній організації колишнього президента Віктора Януковича та вчиненні в її складі низки особливо тяжких злочинів проти держави Україна. Про це в четвер, 28 березня, повідомив глава ГПУ Юрій Луценко.

 

Так, він відзначив, що Курченку інкримінують заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, скрапленим газом, належним ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укргазвидобування», у співучасті зі службовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економіки України, Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз України», що це спричинило вказаним підприємствам збитки на загальну суму 2 196 176418,64 гривень. Курченка також підозрюють у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом, та ухиленні від сплати податків.

 

Водночас, за словами Луценка, йому інкримінують заволодіння грошовими коштами, належними публічному акціонерному товариству «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», в сумі 449 млн 963 тис. 820 грн; у закінченому замаху на заволодіння грошовими коштами, належними ПАТ «НАК «Нафтогаз України» в сумі 5 млрд 100 млн 036 тис. 180 гр.;  заволодінні грошовими коштами Національного банку України на загальну суму 787 396 148,99 грн, які були надані у вигляді стабілізаційного кредиту ПАТ «Реал банк»; заволодінні коштами ПАТ «РЕАЛ БАНК» в особливо великих розмірах на загальну суму 4 707 267 476,52 грн під час видачі кредитів підконтрольним Курченку підприємствам з ознаками фіктивності; заволодінні коштами ПАТ «Брокбізнесбанк» на загальну суму 865 879 925,97 грн шляхом протиправного надання ПАТ «Брокбізнесбанк» міжбанківських кредитів на користь ПАТ «Реал банк» та незаконному розміщенні ПАТ «Брокбізнесбанк» коштів на кореспондентському рахунку в ПАТ «Реал банк»; заволодінні коштами ПАТ «Брокбізнесбанк» на загальну суму 1 436 723 153 грн шляхом видачі кредитів підприємствам з ознаками фіктивності, в порушення вимог чинного законодавства України; заволодінні грошовими коштами ПАТ АБ «Укргазбанк» на загальну суму 502 311 170, 64 грн шляхом укладення удаваних договорів купівлі-продажу цінних паперів - облігацій Державної іпотечної установи з ПАТ АБ «Укргазбанк» та Державною іпотечною установою;  заволодінні коштами ПАТ «Аграрний фонд» на загальну суму 2 069 194 000 грн. шляхом укладення ПАТ «Брокбізнесбанк» удаваних договорів купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики з ПАТ «Аграрний фонд» та договорів прямого РЕПО з Національним банком України.

 

Окрім цього, Курченка підозрюють у фіктивному підприємництві, тобто створенні та придбанні суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду, вчиненого потворно.

 

«Водночас у ході розслідування обставин вчинення вищевказаних злочинів встановлено інших осіб, які брали в них участь. На сьогоднішній день повідомлено про підозру 98 особам, у тому числі високопосадовцям (із них 12 вищих посадових осіб Міністерств та відомств, а також Національного банку України, 6 керівників обласних державних адміністрацій, 14 осіб керівного складу державних компаній)», – зазначив Луценко.

 

Також він заявив, що із тих осіб, яким повідомлено про підозру, стосовно 42 осіб кримінальні провадження скеровані до суду для розгляду по суті. За наслідками судових розглядів на теперішній час ухвалено 27 обвинувальних вироків, чотири особи ухвалами суду звільнені від відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, щодо 15 осіб тривають судові розгляди.

 

«Загальна вартість арештованого майна складає понад 5 млрд грн, загальна сума відшкодованих збитків складає понад 1,5 млрд дол. США. Також слідство працює для дачі оцінки іншим фігурантам даного кримінального провадження», – резюмував генпрокурор.

 

Нагадаємо, в липні 2017 року Генеральна прокуратура України ініціювала процедуру спеціального досудового розслідування щодо бізнесмена Сергія Курченка.

 

РНБО наклала санкції на Сергія Курченка.

 

Як відомо, з лютого 2014 року Курченко переховується від правоохоронців за межами України, попри те, що йому було обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

 

Курченко перебуває в міжнародному розшуку з березня 2014 року. Він фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – 2014 років, вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом. Зокрема, Курченко організував незаконне заволодіння видобутого ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.