Новини 2019-03-28 18:00

У Латвії суд оголосив вирок своєму громадянину, який воював на боці бойовиків на Донбасі

Своєю чергою, захист Скрипника наполягав, що восени 2014 року він зазнав на Донбасі травму голови і після цього «фізично не міг воювати».

У Латвії Ризький окружний суд оголосив вирок жителю Даугавпілса Артему Скрипнику, його визнали винним в участі в збройному конфлікті на Донбасі, засудивши до п’яти років позбавлення волі умовно. Відповідне рішення суд оголосив у четвер, 28 березня.

 

Як зазначається, Скрипник у своїх свідченнях повідомляв, що з 2008 року жив у Москві, а влітку 2014 року йому запропонували вирушити на схід України воювати на боці сепаратистів і видали зброю та форму.

 

Також за один день участі в збройному конфлікті Скрипнику, за його словами, запропонували 20 тисяч рублів. Скрипник, за словами слідчих, також зізнався, що на Донбасі він був снайпером і вбив понад 100 людей. Однак, згідно з повідомленнями, пізніше в суді чоловік заявив, сказав так через нібито психологічний тиск на нього.

 

Своєю чергою, захист Скрипника наполягав, що восени 2014 року Скрипник зазнав на Донбасі травму голови і після цього «фізично не міг воювати».

 

«Ускладнення після травми нібито призвели до часткового паралічу руки і ноги, і чоловік досі страждає від часткової втрати пам’яті. Водночас слідчі наполягають, що Скрипник і після цього продовжив брати участь в бойових діях щонайменше до кінця квітня 2015 року. На початку 2016 року він повернувся до Латвії, де і був затриманий», – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 26 березня Регіональний суд чеського міста Пардубіце почав розгляд справи солдата Збройних сил Чехії, звинуваченого в тероризмі за участь у бойових діях на боці сепаратистів на сході України.