Новини 09:09

У Румунії президент оголосив референдум через суперечливі зміни судового законодавства

Указ не дозволяє генеральному прокуророві країни відмовитися від розслідування проти екс-прем'єра керівника національного антикорупційного агентства.

Президент Румунії Клаус Йоханніс оголосив про референдум 26 травня, намагаючись перешкодити рішенню правлячих соціал-демократів (СДП) змінити законодавство у сфері судочинства за допомогою надзвичайного указу.Про це повідомляє Reuters.

 

Указ, зокрема, не дозволяє генеральному прокуророві країни відмовитися від розслідування проти колишнього керівника національного антикорупційного агентства Лаури Ковеші, яка зараз претендує на посаду прокурора ЄС.

 

Президент Румунії заявив, що цей крок послабить незалежність прокурорів і посилить політичний контроль над судовою системою.

 

Указ став останнім в серії законодавчих і кадрових змін, які правлячі соціал-демократи зробили в останні два роки. На думку Європейської комісії, Держдепартаменту США та тисяч румунських магістратів, ці зміни загрожують незалежності судової влади та верховенству закону. В Брюсселі критично поставилися до рішення румунського уряду і заявили, що чекають на пояснення.

 

"СДП продовжує атаку на правосуддя з моменту приходу до влади", - сказав центрист Йоханніс.

 

Нагадаємо, прокуратура Румунії викликала до суду колишню очільницю національного антикорупційного агентства Лауру Кодруцу Ковеші, яка є основною претенденткою на посаду головного прокурора ЄС

схожі новини