Новини 2019-03-29 11:34

Cуд за позов МП порушив провадження проти Мінкультури

Справа буде розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Окружний адміністративний суд Києва за позовом представників Московського патріархату порушив провадження проти Міністерства культури України в справ про зміни до статуту релігійних організації. Про це в п'ятницю, 29 березня, повідомляє прес-служба суду.

 

«Справа буде розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи», – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, позивач просить суд визнати протиправними дії відомства щодо оприлюднення переліку релігійних організацій, яким внести зміни до свого статуту та подати їх на реєстрацію у встановленому порядку.

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня. 9 січня томос про автокефалію Православної Церкви України підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату. 3 лютого в Софії Київській пройшла літургія та інтронізація предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія.

 

31 січня в Україні набув чинності закон про порядок зміни підпорядкованості релігійними громадами, який, зокрема, регулює їх перехід до Православної церкви України (ПЦУ). Закон передбачає механізми, які встановлюватимуть, в який саме спосіб релігійна організація може змінити свою підлеглість діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням). Передбачено, що рішення про зміну підлеглості та внесення змін або доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади та не менш як двома третинами від її складу. Ці дві третини вираховуються від необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади. Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів релігійної громади. Визначено також перелік документів, які необхідно подати до органу реєстрації для реєстрації статуту (положення) релігійної громади.