Новини 2019-03-29 17:02

Єврокомісія розкритикувала Румунію за переслідування Ковеші

Шинас звернувся до румунського уряду з закликом "повністю поважати принцип чесної співпраці, закріплений в угоді про процедуру обрання генерального прокурора Євросоюзу.

Європейська комісія розкритикувала владу Румунії за регрес у верховенстві права та закликала Бухарест «справедливо ставитися» до Лаури Ковеші, колишньої виконавчої прокурорки румунського Національного антикорупційного директорату і кандидатки на посаду першого прокурора Євросоюзу.

 

28 березня румунські медіа повідомили, що правоохоронці Румунії звинуватили Ковеші в корупційних правопорушеннях і заборонили їй залишати країну. Наразі триває шестимісячний термін президентства Бухареста в Євросоюзі.

 

«Принципово важливо, щоб усі кандидати, яких висунула незалежна селекційна панель, отримували справедливе ставлення протягом усього процесу», – сказав під час брифінгу речник Єврокомісії Марґарітіс Шинас.

 

Він звернувся до румунського уряду з закликом «повністю поважати принцип чесної співпраці, закріплений в угоді про процедуру обрання генерального прокурора Євросоюзу».

 

«Всі кандидати мають бути спроможні взяти участь в усіх етапах процедури відбору без перешкод», – додав Шинас.

 

Румунська прокуратура наразі не повідомила, які саме звинувачення висунула Ковеші. Офіційна заява очікується 29 березня.

 

Після судового слухання 28 березня Лаура Ковеші повідомила журналістам, що їй заборонено озвучувати в медіа зміст звинувачень проти себе.

 

2018 року Кевеші звільнили з посади прокурорки румунського Національного антикорупційного директорату нібито за зловживання повноваженнями.

 

Нагадаємо, Ковеші, одну з претендентів на посаду головного прокурора Європи, помістили під "судовий контроль" з боку спеціального органу, який розслідує справи суддів і прокурорів, що означає, що їй заборонено покидати країну

схожі новини