Новини 12:56

Німеччина очолила Раду безпеки ООН

Глава МЗС Хайко Мас вилетів в Нью-Йорк, щоб змінити наросту голови Ради безпеки главу Жана-Іва Ле Дріана.

Федеративна Республіка Німеччина вперше за сім років знову очолила по ротації Раду безпеки ООН. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Мас у понеділок, 1 квітня, вилетів в Нью-Йорк, щоб змінити на посту голови Ради безпеки главу французького міністерства закордонних справ Жана-Іва Ле Дріана. Німеччина і Франція домовилися, що строки їх головування в Радбезі, йдуть слідом один за одним, стануть "спільним головуванням" на двомісячний період.

 

"Ми усвідомлюємо глибину відповідальності, яку ми на себе беремо, займаючи посаду голови Ради безпеки ООН", - заявив глава МЗС Німеччини Мас перед вильотом в Нью-Йорк.

 

Німеччина з початку 2019 року увійшла в число десяти непостійних членів Ради безпеки терміном на два роки. У той же час Франція, поряд з США, Росією, Китаєм і Великобританією, є постійним членом вищого органу всесвітньої організації, володіючим правом вето.

 

Як повідомляли, Голова МЗС Британії Джеремі Хант закликав Росію покласти край незаконному контролю над Кримським півостровом та спробам із перекроювання європейських кордонів

схожі новини