Новини 13:50

Вибори в Україні пройшли чесно і вільно – канадські спостерігачі

За словами голови місії, можна очікувати довіри до наступних парламентських виборів восени.

Чергові вибори президента України 31 березня відбулися чесно і вільно. Про це заявив голова місії спостереження за виборами в Україні міжнародної неурядової організації CANADEM Ллойд Аксуорті, передає Радіо Свобода

 

«З боку канадців ми хочемо привітати ЦВК, ОВК, а також ДВК, тих, хто провів дуже організований процес голосування на місцях. І ми знаємо, що виборці були впевнені, коли голосували, що їхні голоси будуть пораховані і взяті до уваги належним чином…Вибори були проведені чесно, вільно і вони таким чином розбудовують довіру населення до таких демократичних процесів, в тому числі можна очікувати довіри до наступних парламентських виборів восени», – заявив Аксуорті.

 

За його словами, щоб реалізувати надалі демократичне волевиявлення, варто полегшити процедуру голосування для внутрішньо переміщених осіб, позбутися надмірного контролю ЗМІ в руках олігархів, запобігти «гібридним втручанням» ззовні.

 

Читайте також: Загублені мільйони голосів

 

«Ми розуміємо, що є втручання, будуть надалі такі намагання. І у нас скоро будуть вибори і в них будуть намагання втрутитися, тому ми можемо винести спільні уроки і здобути спільний досвід з цих виборів», – заявив голова місії.

 

Від міжнародної неурядової організації CANADEM на чергових виборах президента України ЦВК зареєструвала 115 офіційних спостерігачів.

 

Раніше у Центральній виборчій комісії також повідомили, що перший тур виборів пройшов без системних порушень.

 

Зазначимо, після опрацювання 75% протоколів у другий тур президентських виборів виходять Володимир Зеленський (30,40%) та Петро Порошенко (16,11%).

схожі новини