Новини 2019-04-02 14:18

Клімкін прокоментував можливість зміни курсу зовнішньої політики України після виборів

Також глава МЗС заявив, що Україна не зацікавлена в заморожуванні ситуація на Донбасі.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що зовнішня політика України не зміниться після виборів президента. Про це заявив в інтерв'ю телеканалу CNBC.

 

За його словами, курс України на європейську та євроатлантичну інтеграцію не зміниться, хто б не очолив країну в результаті перемоги у другому турі президентських виборів.

 

"Я майже впевнений, що не буде повного розвороту тому, повороту праворуч або ліворуч у зовнішній політиці країни. Українське суспільство просто не дозволить нікому піти від основного напряму української зовнішньополітичної орієнтації. І мова йде про шляху до ЄС і НАТО", – наголосив Клімкін.

 

Водночас він висловив упевненість, що у відносинах України з Росією нічого не зміниться.

 

Також Клімкін заявив, що Україна не зацікавлена в заморожуванні ситуація на Донбасі.

 

"Ми не зацікавлені в тому, щоб ситуація на Донбасі була заморожена, бо це в інтересах Росії. Нам потрібно повернути Донбас, але нам потрібно повернути український Донбас назад в Україну", – додав міністр.

 

Нагадаємо, згідно з остаточними результатами Національного екзит-полу в другий тур президентських виборів проходять Володимир Зеленський (30,6%) і Петро Порошенко (17,8%).

 

Центральна виборча комісія (ЦВК) України опрацювала 95.14% протоколів станом на 13:40 вівторка, 2 квітня. На виборах продовжують лідирувати Володимир Зеленський та Петро Порошенко. За інформацією ЦВК, на даний момент за Зеленського проголосували понад 5,6 мільйона виборців, за Порошенка – понад 2,9 млн.

 

Крім того, за результатами паралельного підрахунку голосів, який у день голосування провела громадянська мережа ОПОРА, у другий тур виходять Володимир Зеленський (30,1%) та Петро Порошенко (15,7%).

 

31 березня відбувся перший тур виборів президента України. Голосування тривало з 8 до 20 години.