Новини 19:40

Захист полонених українських моряків долучив до матеріалів справи доповідь ООН

У середу, 3 квітня, відбулися слідчі дії з військовополоненими Юрієм Будзилом і Михайлом Власюком.
У середу, 3 квітня, адвокати військовополонених українських моряків Юрія Будзила і Михайла Власюка долучили до матеріалів їх кримінальних справ доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини, у якій вказана позиція ООН відносно військовополонених українських моряків. Про це у Facebook повідомили адвокати Айдер Азаматов і Іслям Веліляєв.

 

"Сьогодні в СУ ФСБ проводилися слідчі дії з моїм підзахисним Будзилом Юрієм Олександровичем. Нас ознайомили з постановою про призначення комісійної технічної судової експертизи. Після ознайомлення Будзило Ю.О. і його захист заявили клопотання про долучення до матеріалів кримінальної справи Доповіді управління верховного комісара ООН з прав людини про ситуацію з правами людини в Україні 16.11.2018-15.02.2019 року, в якій викладена позиція ООН відносно військовополонених українських моряків", - повідомив Азаматов.

 

Додатково до заявлених клопотань від Юрія Будзила в черговий раз надійшла заява про те, що він є військовополоненим, згідно з 3-ю Женевською Конвенцією.

 

За словами адвоката, Юрій Олександрович тримається стійко і гідно, передав привіт рідним і всім людям, які його підтримують.

 

Як повідомив адвокат Іслям Веліляєв, відносно його підзахисного Михайла Власюка у Слідчому управлінні ФСБ проводилися аналогічні слідчі дії, після яких захист також долучив до матеріалів кримінальної справи доповідь ООН, у якій викладена позиція відносно військовополонених українських моряків.

 

"Михайло (Власюк - ред.) почувається нормально, дякує всім за надану підтримку", - написав Веліляєв.

 

Як повідомляли, уповноважена з прав людини в Росії Татьяна Москалькова і комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович у середу, 3 квітня, відвідали військовополонених українських моряків, які перебувають у слідчому ізоляторі "Лефортово" у Москві.

 

Нагадаємо, Московський суд відклав судові засідання з розгляду апеляційних скарг в інтересах військовополонених українських моряків Андрія Артеменка, Андрія Ейдера і Василя Сороки, призначені на 2 квітня.

 

Раніше Полозов повідомив, що український військовополонений моряк Василь Сорока йде на поправку після операції. 

 

Як повідомлялося, російські слідчі призначили психолого-психіатричну експертизу всім 24 військовополоненим українським морякам.

 

Крім того, Федеральна служба безпеки Росії має намір перевірити працездатність артилерійських установок захоплених українських катерів «Нікополь» і «Бердянськ».

 

Лефортовський районний суд Москви у середу, 16 січня, продовжив термін тримання під вартою усім 24-ом українським полоненим морякам до 24 та 26 квітня. Команда захисту полонених моряків подала апеляції на відповідне рішення суду. Наразі Московський міський суд визнав законним продовження строку арешту 20 з 24 українських моряків, яких РФ незаконно затримала в Керченській протоці. 

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

схожі новини