Новини 10:50

Климпуш-Цинцадзе заявила, що розширення НАТО на Схід обов’язкове для припинення гібридної агресії РФ

Водночас представниця уряду заявила, що Україна прагне повноправного партнерства, а не просто захисту з боку союзників.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що розширення та посилення присутності НАТО на Сході обов’язкове для припинення гібридної агресії Росії. Про це вона заявила під час панельної дискусії «Посилюючи безпеку в сусідстві: спадщина і майбутнє партнерства НАТО» конференції, присвяченої 70-річчю заснування Північноатлантичного альянсу.

 

Віце-прем’єр відзначила, що розширення присутності НАТО на Схід є питанням здатності Альянсу реагувати на стратегічні виклики та ризики в Європі та Євразії.

 

«Наша подальша інтеграція в НАТО посилить не лише нашу власну стійкість, але й безпеку всього регіону. Ми можемо стати східним флангом структури безпеки НАТО з армією, яка з кожним днем стає все міцнішою і досвідченішою», – підкреслила вона.

 

Водночас представниця уряду заявила, що Україна прагне повноправного партнерства, а не просто захисту з боку союзників. Вона нагадала, що в 2014 році виникло серйозне занепокоєння щодо того, що Україна може припинити існувати як незалежна і суверенна держава.

 

За її словами, багато хто на Заході вважав, що Україна не зможе витримати тиск, таке ж припущення мав і президент РФ Владімір Путін. Однак Климпуш-Цинцадзе наголосила, що Кремль прорахувався, не очікуючи такої рішучості і патріотизму українців, а також реакції міжнародного співтовариства щодо захисту існуючого порядку правил та верховенства закону.

 

«Поки що спроби Росії підірвати трансатлантичну єдність зазнали невдачі. Однією з причин є зростаюче розуміння того, що агресія з боку РФ – це не просто питання безпеки і виживання України. Російська агресивна поведінка є серйозним викликом безпеці євроатлантичного простору», – підкреслила Климпуш-Цинцадзе.

 

Нагадаємо, НАТО планує забезпечити прохід суден України через Керченську протоку.

схожі новини