Новини 16:09

Опитування показало ставлення українців до дебатів

Зокрема, 42% громадян дивитимуться теледебати в будь-якому разі, якщо вони відбудуться.

В Україні 73,5% вважають, що кандидати в президенти. які увійдуть до другого туру виборів, повинні брати участь у публічних дебатах між собою. Про це йдеться в загальнонаціональному опитуванні населення України, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

 

«73,5% українців вважають, що кандидати, які увійдуть до другого туру президентських виборів, повинні брати участь у публічних дебатах між собою: 44% – обов’язково і ще 30% – бажано. Лише 18% вважають, що такі дебати не потрібні», – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, у разі, якщо теледебати між кандидатами відбудуться, 42% громадян дивитимуться їх у будь-якому разі і ще 31% – якщо ці дебати будуть цікавими і змістовними.

 

«Найбільш важливими 5-ма темами дебатів були визнані такі: «Як досягти  миру на Донбасі? Як домогтися звільнення окупованих територій Донбасу та їхньої інтеграції в Україну?» (42%); «Як подолати корупцію в Україні?»  (40%); «Як домогтися зростання економіки?» (40%); «Програма розвитку України на роки свого президентства та на більш далеку перспективу» (39%);  «Які проблеми країни кандидат в президенти буде вирішувати в першу чергу, якщо буде обраний президентом?» (31.5%)», – відзначається в опитуванні.

 

Загальнонаціональне опитування населення України було  проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології. Польовий етап дослідження тривав з 20 по 26 березня 2019 року Загалом було опитано 1600 респондентів  у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною. Статистична похибка (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,7% для показників близьких до 50%, 3,2% — для показників близьких до 25%, 2,2% — для показників близьких до 10%, 1,7% — для показників близьких до 5%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства  Нідерландів.

 

Читайте також: «Хто на розігріві» та «давайте після Пасхи». Реакція соцмереж на заяви Зеленського та Порошенка про дебати

 

Нагадаємо, 3 квітня кандидат у президенти Володимир Зеленський записав звернення, у якому підтвердив готовність провести дебати із чинним президентом Петром Порошенком. Він висунув ультиматум, що дебати мають відбутися на НСК “Олімпійський” та дав Порошенку 24 години на прийняття рішення. Своєю чергою, державне підприємство НСК «Олімпійський» повідомило, що не отримувало жодних офіційних заявок чи проектів угод на проведення дебатів між кандидатами в президенти України. 

 

Згодом президент Петро Порошенко повідомив, що готовий провести дебати з Володимиром Зеленським на НСК "Олімпійський". 

схожі новини