Новини 2019-04-05 10:32

Пентагон повідомив, що розглядає продаж F-35 Польщі, Греції та Румунії

Lockheed передав 91 винищувач F-35 Сполученим Штатам і їхнім союзникам протягом 2018 року.

Сполучені Штати Америки розглядають можливість розширення продажів винищувачів F-35 компанії Lockheed Martin Corp до п'яти нових країн, включаючи Румунію, Грецію і Польщу. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Так, у письмових свідченнях, поданих до Палати представників Конгресу США, віце-адмірал Матіас Вінтер, керівник офісу Пентагону щодо F-35, заявив, що "серед майбутніх потенційних клієнтів іноземних військових продажів - Сінгапур, Греція, Румунія, Іспанія та Польща".

 

Водночас інші союзники США, зокрема, Фінляндія, Швейцарія та Об'єднані Арабські Емірати, також розглядали купівлю літака.

 

Наголошується, що Lockheed розробляє і створює три моделі нових військових літаків для американських військових і 10 інших країн, які домовилися про купівлю: Велика Британія, Австралія, Італія, Туреччина, Норвегія, Нідерланди, Ізраїль, Японія, Південна Корея та Бельгія.

 

Крім того, продажі зброї США іноземним урядам зросли на 13% до $192,3 мільярда за рік, що закінчився 30 вересня, повідомив у листопаді Держдепартамент.

 

Lockheed передав 91 винищувач F-35 Сполученим Штатам і їхнім союзникам протягом 2018 року.

 

Нагадаємо, 2 квітня США припинили доставку Туреччині запчастин для винищувачів F-35 через закупівлю Анкарою російських зенітно-ракетних комплексів С-400.