Новини 12:33

У Чорному морі пройшло спільне тренування ВМС України та Канади типу «PASSEX»

У ході навчань кораблі виконали завдання з тактичного маневрування, провели сумісні практичні артилерійські стрільби та низку тренувань з авіацією.

Український ракетний катер «Прилуки» спільно із фрегатом Королівських Військово-морських сил Канади FFH333 «Торонто» провели спільні тренування типу «PASSEX» в акваторії Чорного моря. Про це у п'ятницю, 5 квітня, повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

 

 

Зазначається, що у ході навчань кораблі виконали завдання з тактичного маневрування, провели сумісні практичні артилерійські стрільби та низку тренувань з авіацією Військово-Морських Сил ЗС України. 

 

"Це неоціненний досвід. Кожна така можливість стає гарною нагодою для отримання додаткових знань і вдосконалення навичок взаємодії з нашими іноземними колегами за сучасними стандартами. Участь в тренуваннях була дуже корисною для екіпажу. Ми мали змогу поспілкуватися за сигналами МТP (англ) та вдосконалити свою англійську", - повідомив командир корабля капітан 3 рангу Володимир Углінський.

 

 

Під час навчань на борту ракетного катеру «Прилуки» знаходилося двоє операційних офіцерів з фрегату Королівських Військово-морських сил Канади «Торонто», які безпосередньо керували діями українського та канадського кораблів в ході виконання завдань й досить високо оцінили підготовку наших моряків.

 

"Особливо їх вразила вправність екіпажу під час проведення сумісних практичних артилерійських стрільб. Дії екіпажу доведені практично до автоматизму, в результаті — пряме влучання у мішень на відстані 2000 метрів", - зазначили в Міноборони.

 

 

 

Також у відомтсві звернули увагу на те, що за тренуваннями українського катеру і канадського фрегату спостерігав російський розвідник «Іван Хурс».

 

"Проте, не зважаючи на небажаних гостей, всі заходи було виконано на високому рівні й у повному обсязі. Це ще раз доводить, що поглиблення співробітництва між флотами країн членів НАТО та України сприяє зміцненню стабільності і безпеки у Чорноморському регіоні", - наголосили у прес-службі МОУ.

 

 

За словами командира фрегату Королівських Військово-морських сил Канади «Торонто», 2 Постійна військово-морська група НАТО "SNMG2«буде знаходитися в Чорному морі протягом 3 тижнів відповідно до конвенції Монтре. А вже наступного тижня вона візьме участь разом з країнами членами НАТО в операції «Морський щит». Також він зазначив, що подібні взаємні навчання допоможуть покращити їхню взаємодію з ВМС ЗС України.

 

Як повідомлялося, у Чорному морі з 5 по 13 квітня проходитимуть масштабні багатонаціональні морські навчання Північноатлантичного договору "Морський щит 19".

схожі новини