Новини 2019-04-05 16:05

"Не віддавайте нас Росії". Президент Чорногорії звернувся до ЄС

Джуканович наполягає на тому, що ЄС повинен проводити політику розширення незалежно від кризи навколо Brexit.

Президент Чорногорії Міло Джуканович заявив, що інтеграція Західних Балкан до Європейського Союзу має вирішальне значення для блоку, щоб захистити себе від зростаючого політичного і економічного впливу Росії і Китаю в регіоні. Про це йдеться в інтерв'ю Associated Press.

 

Зокрема, він відзначив, що хаотичний вихід Великої Британії з ЄС та інші кризи в блоці, схоже, послабили ентузіазм Союзу щодо прийняття нових членів, але Європа не повинна передавати стратегічний регіон іншим глобальним гравцям.

 

За його словами, Москва і Пекін мають інтереси на Балканах, де росте політичний вплив РФ, особливо в сусідній Сербії.

 
Водночас Китай витратив значні кошти на інфраструктуру, щоб збільшити свій вплив у Центральній та Східній Європі.

 

"Але питання не в тому, чи мають Росія, Китай або третя країна свої інтереси на Балканах. Питання в тому, чому Європа передає цей регіон кому-небудь ще. Я вважаю, що це в першу чергу інтерес Європи", - зауважив він.

 

Своєю чергою, Джуканович наполягає на тому, що ЄС повинен проводити політику розширення незалежно від кризи навколо Brexit.

 

"Ми не повинні розглядати цю проблему як чорногорську проблему або проблему Балкан, ми повинні розглядати її як європейську проблему. Немає кращої консолідації Європейського Союзу, ніж його подальше об'єднання", - наголосив він.

 

Також Джуканович сказав, що "немає сумніву", що Росія намагається перешкодити країнам Західних Балкан вступити до НАТО. Він сказав, що "цілком зрозуміло", що в Москві є "руйнівна політика щодо ЄС, до об'єднання Європи і загалом для західних цінностей".

 

Нагадаємо, 2 березня у столиці Чорногорії Подгориці nисячі протестувальників вийшли на акцію протесту, вимагаючи відставки президента Міло Джукановича і його уряду через звинувачення в корупції, кумівстві і зловживанні службовим становищем. 

схожі новини