Новини 2019-04-09 17:35

Антимігрантська риторика. Наближені до Орбана політики і бізнесмени заснували в Лондоні інформагентство

Заголовки на сайті перегукуються з популістичною риторикою угорського прем'єр-міністра.

Невелика група угорських бізнесменів і політиків, наближених до прем'єр-міністра Віктора Орбана, заснували в Лондоні міжнародне інформаційне агентство для висвітлення новин із Центральної і Східної Європи. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, протягом останніх років партнери Орбана отримали контроль над великою частиною угорських ЗМІ. Його партія "Фідес" повністю контролювала державні медіа. Однак Орбан не зумів взяти під контроль міжнародне висвітлення новин, які були до нього значно критичнішими, ніж місцеві ЗМІ. Свіжий контент агентства свідчить, що воно більш співчутливе до угорського прем'єра.

 

Так, агентство під назвою V4NA було зареєстроване в Лондоні 31 грудня 2018 року послом Угорщини у Великій Британії Кристофом Салай-Бобровницьким. Назва V4NA відображає акцент на країнах Вишеградської четвірки - Польщі, Словаччині, Угорщині та Чехії.

 

Агентство планує зосередитися на інших центрах напередодні виборів до Європарламенту в травні. Більшість матеріалів на сайті доступна за платним доступом. Однак заголовки на головній сторінці перегукуються з популістичною риторикою Орбана, одного з найбільш затятих критиків імміграції в Європу.

 

"Мігрант вбиває дружину після того, як вона навернулася в християнство", - йдеться в одному з заголовків. Також на сайті є репортаж про лідера ультраправої партії "Ліга" Маттео Сальвіні, який є союзником Орбана. Як відомо, Сальвіні виступає за скасування санкцій проти РФ. Матеріал має заголовок "Сальвіні: громадяни повинні контролювати Європу".

 

"Міграційний тиск на Європу має посилюватися", "Угорський міністр на виборах до ЄП: угорські голоси також мають значення" і "Імміграція - це війна культур і цивілізацій" - це заголовки, які безпосередньо запозичені з риторики Орбана.

 

 

 

 

Раніше президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер звинуватив Орбанa у створенні фейкових новин.  "Коли Орбан каже що я відповідальний і винний у Brexit – це фейк ньюз. Коли він каже, що мігранти відповідальні за Brexit – це теж фейк ньюз...Не треба покладати всю відповідальність на інших, варто спершу подивитися у своєму колі, хто з нас є фейкотворцем", - наголосив очільник Єврокомісії.

схожі новини