Новини 09:58

На проект "Стіна" витрачено вже 1,3 млрд гривень - ДПСУ

Завершити будівництво обіцяють у 2021 році, наразі виконано 30% робіт.

Державна прикордонна служба станом на 2019 рік витратила 1,3 мільярда гривень на будівництво фортифікаційних споруд на українсько-російському кордоні - так званий проект "Стіна". Про це розповів прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян.

 

Завершити будівництво обіцяють у 2021 році, наразі виконано 30% робіт.

 

"Стіна" мала обійтися державі в 4 мільярди гривень. Проект планували завершити 2018 року, однак через недостатнє фінансування зробити це планують у 2021 році. 1,3 мільярда гривень, які вже витратили на будівництво, виділяються з державної програми "Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону", а також додаткових джерел фінансування.

 

За словами Слободяна, наразі роботи на кордоні відновилися.

 

"Від 1 березня в Харківській та Луганській областяха та деяких інших ділянках, де дозволяє стан ґрунту, відновилися інженерні роботи", — сказав він.

 

Серед генпідрядників проекту "Стіна" — понад 10 підприємств. Деякі з них фігурують у кримінальних провадженнях. Наразі детективи НАБУ, Генеральна прокуратура та військові прокурори досліджують їхню роботу по облаштуванні кордону.

 

Нагадаємо, 16 листопада Детективи Національного антикорупційнго бюро України (НАБУ) затримали восьмого фігуранта справи про розкрадання коштів на проекті "Стіна". 

 

Як повідомлялося, 8 серпня детективи НАБУ та прокурори САП затримали шістьох осіб, ймовірно причетних до розкрадання коштів так званого проекту «Стіна». Серед затриманих — службові особи Державної прикордонної служби та підприємств-підрядників. Того ж дня затримано ще одну особу яка, за версією слідства, виконувала роль посередника.

 

За даними САП, висновки проектно-містобудівної експертизи засвідчують, що внаслідок фінансових махінацій державі завдано збитків у розмірі 16 млн 688 тис. грн при будівництві "Стіни".

 

9 серпня детективи НАБУ повідомили про підозру всім затриманим. 10 серпня суд обрав запобіжний захід, у вигляді 60 діб тримання під вартою з альтернативою внесення заяви трохи більше 3,5 млн грн., одному з фігурантів справи щодо розкрадання коштів на будівництві проекту "Стіна" Олександру Кошубі.