Новини 2019-04-10 18:30

Політвязня Бекірова направлять на медобстеження для "встановлення групи інвалідності" - Денісова

Водночас відомо, що Едем Бекіров - інвалід першої групи, у нього діабет, хвороба серця та відсутня нижня кінцівка.

У квітні кримськатарського активіста, політв'язня Едема Бекірова направлять для проведення медичного обстеження до Головного бюро медико-соціальної експертизи в окупованому Криму. Про це у середу, 10 квітня, повідомила Уповноважена ВР України з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

 

За її словами, Бекірова направлять на медобстеження з метою "встановлення групи інвалідності". Відповідну інформацію Денісовій надала російська омбудсмен Татьяна  Москалькова у листі.

 

Денісова нагадує, що Бекіров - інвалід першої групи, у нього діабет, хвороба серця, відсутня нижня кінцівка, у зв'язку з чим він потребує постійного прийому ліків та перев’язок. Відтак, його численні захворювання не сумісні з перебуванням у стінах СІЗО.

 

"Подальше утримання його в умовах СІЗО може призвести до фатальних наслідків", - додала омбудсмен. 

 

Нагадаємо, в окупованому Криму підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя у середу, 10 квітня, продовжив арешт політв'язню Едему Бекірову до 12 червня.

 

Раніше заарештований кримськотатарський активіст Едем Бекіров пройшов медобстеження в лікарні імені Семашка в окупованому Сімферополі, під час якого у політв'язня виявили ускладнення діабету і хвороби серця.

 

Попередньо кримськотатарського активіста Бекірова перевели з камери в медично-санітарну частину ізолятора.

 

Як повідомлялося, в окупованому Криму підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд у четвер, 7 лютого, продовжив арешт кримськотатарському активісту Едему Бекірову до 12 квітня.

 

Ззахист тяжко хворого політв'язня Едема Бекірова отримав "медичний висновок", в якому вказано, що стан здоров'я кримського татарина не є перешкодою для його тримання під вартою. Своєю чергою, стан здоров'я Бекірова різко погіршився.

 

Нагадаємо, 12 грудня працівники ФСБ Росії затримали Бекірова на адміністративному кордоні з Херсонською областю. 13 грудня російський окупаційний «суд» у Сімферополі незаконно арештував активіста на 1 місяць та 30 днів.

схожі новини