Новини 2019-04-15 12:05

Батько Ассанжа попросив про екстрадицію сина в Австралію

Джон Шиптон заявив, що його вразили кадру арешту сина.

Батько заарештованого в Лондоні засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанжа Джон Шиптон закликав уряд Австралії домогтися екстрадиції його сина. Про це йдеться в інтерв'ю австралійському виданні Herald Sun, передає The Guardian.

 

За його словами, такий варіант влаштував би усі сторони. Батько Ассанжа зазначив, що можливість екстрадиції обговорювалась на зустрічі членів Сенату з представниками австралійського МЗС.

 

Зокрема він відзначив, що його вразили кадру арешту сина.

 

"Я бачив, як поліцейські тягли його сходами, і він виглядав погано. Мені 74 і я виглядаю краще, ніж він - в його 47", - наголосив він.

 

Раніше влада Австралії, громадянином якої є Ассанж, повідомила, що йому буде надана консульська допомога, але він не отримає "особливого ставлення".

 

Нагадаємо, 11 квітня заарештували Джуліана Ассанжа. Поліцейські пред'явили ордер, виданий судом у червні 2012 року за неявку Ассанжа до суду. Він переховувався в посольстві Еквадору в Лондоні, побоюючись арешту і екстрадиції до Швеції за звинуваченням у зґвалтуванні. У травні 2017 року органи юстиції Швеції закрили справу щодо Ассанжа, однак засновник Wikileaks побоювався видачі його владі США, де йому загрожує довічне позбавлення волі за публікацію секретних документів про операції США в Іраку і Афганістані.