Новини 2019-04-23 11:51

УІНП оприлюднив соціальний відеоролик до 75-річчя найбільшого бою Української повстанської армії

У відео знявся останній живий учасник бою під Гурбами 94-річний Василь Кирилюк, а також учасник АТО 2014-2016 років Володимир Баланович та пластун станиці Здолбунів Данило Бойкович.

Український інститут національної пам'яті спільно з продакшн "Bober studio" презентували соціальний відеоролик, присвячений 75-річчю найбільшого бою Української повстанської армії, який відбувся 21-27 квітня 1944 року в урочищі Гурби Рівненської області. Під час бою проти близько п‘яти тисяч повстанців радянська окупаційна влада кинула від 15 до 30 тисяч НКВДистів. Пр це у вівторок, 23 квітня, повідомляє прес-служба УІНП.

 

 

 

Як зазначається, у відео знявся останній живий учасник бою під Гурбами, 94-річний Василь Кирилюк із Рівного.

 

"Бій під Гурбами - символ незламності УПА. Сили НКВД, яких було в кілька разів більше, мали тут остаточно розгромити повстанців. Але їм не вдалося зробити це. Вояки УПА прорвалися з оточення, повстанський рух продовжив боротьбу за свободу, яка тривала ще понад 10 років. Вони - добрий приклад для нинішніх захисників незалежності", - вважає Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

 

Також в ролику знялися доброволець батальйону Кульчицького, учасник АТО 2014-2016 років Володимир Баланович та пластун станиці Здолбунів Данило Бойкович.


"Ми хотіли показати зв’язок поколінь захисників України, яким знову доводиться братися за зброю, бо ворог не змінився. І перемагати в, здавалося б, безвихідних ситуаціях. Я рада, що ми всі познайомилися і поспілкувалися з Василем Макаровичем Кирилюком. Це – голос історії, який важливо слухати не лише розумом, але й серцем", - говорить режисерка кліпу Діана Горда.

 

Нагадаємо, Верховна Рада визнала воїнів Української повстанської армії та інших українських формувань борцями за незалежність.

схожі новини