Новини 2019-04-23 15:49

Укроборонпром розробив платформи, які дозволяють використовувати ракети "Бар’єр" на вертольотах

Наразі підприємствами концерну створено дві гіростабілізуючі платформи для вертольотів типу "Мі".

Підприємства Держконцерну "Укроборонпром", у кооперації ПАТ "Мотор Січ" та низкою інших приватних підприємств оборонного комплексу України, розробили гіростабілізуючі платформи, в які інстальовано канал управління ракетою "Бар’єр", для застосування її на бойових вертольотах типу "Мі". Про це у вівторок, 23 квітня, повідомив Генеральний директор Концерну Павло Букін у ході візиту на запорізьке ПАТ "Мотор Січ".

 

 

 

"Запорізьким підприємством на сьогодні розроблено програму створення українських бойових вертольотів. Переконаний, що у тісній кооперації із підприємствами авіаційного кластеру Концерну. А також із іншими оборонними приватними підприємствами, можна досягнути якісного результати та створити надійну бойову машину", - зазначив Павло Букін.

 

Наразі підприємствами концерну створено дві гіростабілізуючі платформи для вертольотів типу "Мі".

 

Крім того, ДП НВК "Фотоприлад" було розроблено підвісний модуль ПМ-ЛКТ, який забезпечує пошук, виявлення, розпізнавання наземних цілей типу танк, бронемашина та ін., а також наведення на них високоточних ракет. У 2018 році цей модуль вже пройшов польові випробування.

 

Водночас ДП "Ізюмський приладобудівний завод", у співпраці з іншими підприємствами оборонно-промислового комплексу України, розробив оптико-прицільну станцію нового покоління ОПСН-І. Наразі станція проходить перші етапи випробувань, які мають підтвердити її високі технічні характеристики та здатність працювати за екстремальних умов.

 

 

Як зазначається, ОПСН-І оснащена потужною оптикою, тепловізором, лазерним каналом управління та далекоміром, що дозволяє виявляти цілі та наводити на них високоточне озброєння. Під час розробки цієї станці фахівці підприємства керувалися стандартами НАТО та поєднали передові українські та західні розробки, зробивши ОПСН-І універсальною. Тобто, ця  оптико-прицільна станція може встановлюватись на різні види військової техніки, зокрема на вертольоти, літаки, безпілотники, бронетехніку та кораблі.

 

Застосування цих платформ дозволяє здійснювати прицільне наведення керованих ракет ракетного комплексу "Бар’єр-В", розробки ДККБ "Луч", за лазерними каналом із вертольотів, а у перспективі – і з штурмовиків.

 

Як повідомлялося, "Київський бронетанковий завод", що входить до складу державного концерну "Укроборонпром", спільно з іншими підприємствами концерну та приватними компаніями розробив нову командно-штабну машину БТР-3КШ, яка призначена для управління підрозділами в умовах сучасного поля бою. 

схожі новини