Новини 19:09

Чеське видання вибачилося за матеріал про Зеленського, але змінило лише заголовок

Таким чином, заголовок статті "Єврей на чолі українських фашистів" змінено на "Єврей очолив Україну".

Редакція Český rozhlas Plus змінила заголовок матеріалу про новообраного президента України Володимира Зеленського, однак заявила, що у самому тексті не вбачає нічого образливого і неприйнятного. Про це у середу, 24 квітня, йдеться у листі, який отримало й оприлюднило на своїй сторінці у Facebook Посольство України в Чеській Республіці, що зверталося до редакції за роз'ясненнями з приводу цього матеріалу.

 

"Що стосується заголовка, то я вважаю його невдалим, і тому ми змінили його. Автор коментаря сподівався на те, що всі слухачі і читачі зрозуміють іронію, і передусім, що вони уважно читатимуть весь текст, щоб зрозуміти контекст", - йдеться у листі шеф-редактора.

 

Таким чином, заголовок матеріалу "Єврей на чолі українських фашистів" змінено на "Єврей очолив Україну".


Водночас зміст коментаря Яна Фінгерланда про результати президентських виборів в Україні у програмі "Думки та аргументи" керівництво редакції вважає "фактично правильним" і нічого неприйнятного у ньому не вбачає, як не вбачає і причин для видалення тексту з сайту й аудіоархіву.

 

Як повідомлялося, посольство України в Празі вимагало вибачень від чеського видання Český rozhlas через публікацію матеріалу про новообраного президента України Володимира Зеленського під назвою "Єврей на чолі українських фашистів" авторства оглядача Яна Фінгерланда.

 

Раніше Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд привітав Володимира Зеленського з перемогою на президентських виборах в Україні та висловив сподівання на продовження співпраці у сфері реформ, зокрема, судової. Також свої вітання висловила канцлер Німеччини Ангела Меркель, заявивши, що для неї важлива стабілізація України та мирне врегулювання конфлікту. Крім того, Зеленського привітав президент США Дональд Трамп, підтвердивши підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

схожі новини