Новини 2019-04-26 12:32

Мін'юст США повинен перевірити зв'язки між Україною і Клінтон - Трамп

Президент США заявив, що американцям варто побачити результати українського розслідування щодо можливої співпраці Клінтон з українськими чиновниками.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що генеральний прокурор Білл Бар працює над "надзвичайними" і "великими" викриттями щодо діячів з України, які нібито в 2016 році навмисне розкрили інформацію про "темні справи" колишнього керівника виборчого штабу республіканців Пола Манафорта. Про це йдеться в інтерв'ю Fox News.

 

Зокрема, глава Білого дому зазначив, що український генпрокурор Юрій Луценко відкрив провадження щодо витоку інформації з так званої чорної бухгалтерії Віктора Януковича. Такі дані змусили Манафорта піти з посади глави виборчого штабу Трампа.

 

На його думку, це могло бути зроблено для того, щоб допомогти кандидату від демократів Хілларі Клінтон.

 

Так, розслідування розпочалося після появи аудіозапису, на якому два антикорупційних чиновника з України нібито визнають, що опублікували фінансову інформацію Манафорта, включаючи його зв'язки з проросійськими посадовцями в Україні.

 

Водночас у Fox News зауважили, що суд в Україні нещодавно визнав витік інформації про Манафорта незаконною спробою вплинути на вибори США. Ведучий телеканалу Шон Ханнити запитав Трампа, чи потрібно американцям побачити результати українського розслідування щодо можливої співпраці Клінтон з українськими чиновниками.

 

"Думаю так. Можу собі уявити, що Бар захоче це перевірити. Я, звичайно ж, покладаюся на генпрокурора. Подивимося, що він скаже про це. Здається, це велика справа, дуже цікавий епізод щодо України. Я нещодавно говорив з новим президентом і привітав його. Але це здається дуже великою справою. І я не здивований", - наголосив Трамп.

 

Нагадаємо, 13 березня у Вашингтоні суд оголосив вирок Манафорту, його засудили до 73 місяців за злочини, пов'язані з роботою політичного консультанта в Україні. 

 

8 березня федеральний суд США засудив Манафорта до 47 місяців ув’язнення за ухиляння від сплати податків та банківські махінації.  Крім того, головуючий суддя Елліс підкреслив, що вирок Манафорту непов'язаний із розслідуванням спеціального прокурора США Мюллера щодо російського втручання.

 

Як повідомлялося, за даними ЗМІ, Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором Робертом Мюллером. Згодом ЗМІ повідомили, що Манафорт погодився визнати провину за двома пунктами звинувачень, а саме: визнав себе винним у змові проти США та змові з метою перешкоджання правосуддю. Своєю чергою, у Білому домі заявили, що рішення Манафорта визнати себе винним і співпрацювати зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером "абсолютно не пов'язано" з Дональдом Трампом. 

 

Нагадаємо, 21 серпня в США суд присяжних визнав винним за вісьмома пунктами обвинувачення Манафорта. 

 

Федеральний прокурор Узо Асоні оголосив основні обвинувачення, висунуті Манафорту. За словами прокурора, політтехнолог ставив себе вище за американське законодавство.  Так, сторона обвинувачення заявила, що політтехнолог відкрив 30 рахунків у трьох країнах, щоб приховати доходи від роботи в Україні. 

 

Під час засідання суду адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що політтехнолог отримував незареєстровані доходи, бо це було умовою його українських бізнес-партнерів.  

 

25 червня суд змінив запобіжний захід для Манафорта з домашнього арешту на утримання під вартою. Суддя скасував перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як прокурори заявили, що Манафорт спробував втрутитися в справи свідків.

схожі новини