Новини 12:55

Парубій повідомив, коли Рада закриє питання скасування закону про мову

Спікер парламенту пообіцяв, що і він, і президент закон про мову одразу ж підпишуть.

Верховна Рада планує розглянути зареєстровані в парламенті проекти постанов про скасування рішення щодо ухвалення закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» 14 травня. Про це у п'ятницю. 26 квітня, під час засідання парламенту заявив Голова ВР Андрій Парубій.

 

«Наступного пленарного вівторка ми поставимо ці постанови на розгляд, ми їх тут же скасуємо. На той момент вже буде повністю підготовлено закон апаратом  Верховної Ради, всі правки зведено. Я невідкладно його підпишу і невідкладно його підпише Президент Петро Порошенко. Це буде правильна дія. Я це говорю, провівши всі необхідні консультації», - сказав Парубій.

 

При цьому він уточнив, що на сьогодні в парламенті зареєстровано 4 проекти постанов про скасування рішення щодо ухвалення закону про мову. Разом з тим спікер додав, що відповідно до регламенту Верховної Ради, на внесення подібних постанов народним депутатам надається дві доби.  «Отже, суть полягає в тому, що скасування відповідних постанов не становить для Верховної Ради жодних труднощів, але якщо ми скасуємо їх швидше, ніж за дві доби, і закон буде підписаний швидше, ніж за дві доби, це може поставити під сумнів легітимність закону. Перевага проходження закону за повною процедурою полягає в тому, щоб була витримана вся процедура: і рішення комітету, і 10 днів таблиці, і щоб була розглянута кожна поправка. Якщо зараз ми допустимо мінімальне порушення, ми не сумніваємося, вони підуть у Конституційний суд і це може поставити під сумнів закон про мову», - пояснив Парубій.

 

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада 278-ма голосами ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Президент України Петро Порошенко пообіцяв підписати ухвалений закон відразу після надходження його на підпис. Водночас того ж дня народні депутати від “Опозиційного блоку” зареєстрували у Верховній Раді два проекти постанови про скасування закону про функціонування української мови як державної.

 

Згідно з регламентом, Голова Верховної Ради не може підписати закон доти, доки парламент не проголосує ці проекти постанов. Якщо ці постанови не будуть підтримані, Парубій має право підписати закон і направити його на підпис Президенту України.

 

 

схожі новини