Новини 2019-05-01 11:36

Нафтогаз з 1 травня знижує ціну на газ для населення

Новий рівень ціни було узгоджено на нараді за участю прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва.

НАК "Нафтогаз України" з 1 травня знижує тариф на газ для населення до рівня 8 тис. 247 грн за тисячу кубометрів, повідомила прес-служба компанії.

 

"За дорученням Кабінету Міністрів України (КМУ) НАК "Нафтогаз України" спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дає змогу не лише уникнути підвищення вартості газу для населення і теплової генерації з 1 травня 2019 року, а й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. куб. м (з 8,55 тис. грн, - Ред.)", - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що такий підхід і такий рівень ціни було узгоджено на нараді за участю прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва.

 

За цим механізмом, якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів нижча встановленої в постанові КМУ від 19 жовтня 2018 року, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

 

Нагадаємо, російська газова компанія "Газпром" звернулася до суду Люксембургу з проханням оскаржити арешт активів за заявою НАК "Нафтогаз України".

схожі новини