Новини 12:41

Моніторингова місія ООН надала низку рекомендацій щодо розслідування подій 2 травня в Одесі

Зокрема, в ООН рекомендують головам судів першої інстанції надати пріоритетний статус судовим провадженням, щоб забезпечити розгляд цих справ без необґрунтованих затримок.

У Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні надали низку рекомендацій українській владі, а також Російській Федерації в рамках розслідування вбивств і насильницьких смертей 2 травня 2014 року в Одесі. Про це йдеться в аналітичній записці Місії, представленій у четвер, 2 травня, в Одесі.

 

"Генеральній прокуратурі - забезпечити ефективне, невідкладне, ретельне та неупереджене розслідування вбивств і насильницьких смертей, скоєних під час насильства 2 травня 2014 року в Одесі, і розглянути можливість передання керівної ролі в розслідуванні від Головного управління Національної поліції в Одеській області Головному слідчому управлінню Національної поліції", - сказано в повідомленні.

 

Також Національній поліції рекомендують ефективно, невідкладно, ретельно та неупереджено розслідувати всі трагічні смерті із залученням старших слідчих із відповідним досвідом до слідчої групи. І гарантувати при цьому громадський порядок і безпеку всіх сторін, які беруть участь у судових розглядах.

 

Крім того, в ООН рекомендують головам судів першої інстанції надати пріоритетний статус судовим провадженням, щоб забезпечити розгляд цих справ без необґрунтованих затримок.

 

Водночас в ООН надали рекомендації Російській Федерації, зокрема, забезпечити, щоб запити про екстрадицію щодо всіх підозрюваних у кримінальних провадженнях, які переховуються від слідства, розглядалися своєчасно, а також розглянути можливість надання міжнародної правової допомоги в розслідуваннях.

 

Нагадаємо, в Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані. 18 вересня 2017 року Іллічівський міський суд (Чорноморськ, Одеська область) визнав невинними 19-х обвинувачених у масових заворушеннях.

схожі новини