Новини 2019-05-03 13:00

Ріхард Герцінґер: Спрощення набуття українцями громадянства РФ є наступом на суверенітет України

Захід має негайно відповісти на цей новий агресивний акт Кремля відчутним посиленням санкцій проти Росії, однак він вкотре вдається до вербальних протестів.

Оголосивши про спрощення набуття громадянства Росії жителями самопроголошених «народних республік» на сході України Кремль прагне довгострокового оволодіння окупованими ним частинами держави через русифікацію населення. Про це в своїй авторські колонці для Тижня пише Ріхард Герцінґер, кореспондент розділу «Політика та суспільство» німецьких видань Die Welt та Welt am Sonntag.

 

«Оголосивши про спрощення набуття російського громадянства жителями самопроголошених «народних республік» у Східній Україні, або ж якщо більш точно, заманюючи їх у російське громадянство, Кремль показує, яку ціль він насправді переслідує. Це - довгострокове оволодіння окупованиими ним частин держави через русифікацію населення. Те, що Путін розширив свою «пропозицію» на весь український народ є фронтальним наступом на український суверенітет. Мінський процес таким чином мав би геть перетворитися на фарс», - пояснює він.

 

Герцінґер зауважує, що Захід має негайно відповісти на цей новий агресивний акт Кремля відчутним посиленням санкцій проти Росії, однак він вкотре вдається до вербальних протестів  без практичних наслідків.

 

Нагадаємо, президент Росії Владімір Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для окремих категорій громадян України. Відповідний указ опублікований на сайті  Кремля 1 травня.

 

24 квітня Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями тимчасово окупованого Донбасу.