Новини 2019-05-03 13:13

Україна зможе отримати дані громадян, які оформили російські паспорти - МінТОТ

Варто зазначити, що згідно з російським законодавством дозволено мати друге і третє громадянство, але про це обов'язково повідомляти в органи влади.

Україна без проблем зможе отримати списки українських громадян, які отримають російські паспорти. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і вимушено переміщених осіб Юрій Гримчак.

 

На запитання ведучого, чи є в України технічні засоби, щоб визначати тих громадян, які отримають російський паспорт, Гримчак відповів, що таких засобів у України немає, але ці дані частково несекретні в Росії.

 

"Список тих людей, які отримали російське громадянство як друге, можна отримати. Річ у тім, що згідно з російським законодавством дозволено мати друге і третє громадянство, але про це обов'язково повідомляти в органи влади. Тому я не бачу в цьому проблем, і ми будемо мати повністю всі дані", - вважає Гримчак.

 

Як повідомлялось, 18 березня президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів".

Згідно з договором, громадяни України, які проживають в Криму, після підписання договору про прийняття республіки та Севастополя до складу РФ стануть росіянами, якщо протягом місяця не зголосяться зберегти українське громадянство.

У законопроекті про прийом Криму і Севастополя до складу РФ, який був внесений до Держдуми президентом РФ у середу, йдеться, що з дня прийняття Криму до складу РФ і утворення нових регіонів громадяни України та особи без громадянства, які постійно проживають в Криму, визнаються громадянами Російської Федерації.

схожі новини