Новини 15:17

У Раді розповіли, коли оприлюднять дату інавгурації Зеленського

Згідно із законом про вибори президента, новообраний президент набуває повноважень з моменту складення присяги українському народу на урочистому засіданні Верховної Ради, після чого ЦВК вручає йому посвідчення президента України.

Верховна Рада України ухвалить постанову про призначення дати інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського на пленарному тижні 13-17 травня. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

 

Вона впевнена, що парламент не зволікатиме з затвердженням дати інавгурації президента.

 

"Я переконана, що на перший пленарний тиждень, який розпочнеться 14 травня, буде ухвалено постанову про дату інавгурації", - сказала Геращенко.

 

30 квітня Центральна виборча комісія офіційно оголосила Володимира Зеленського переможцем президентських виборів.

 

За даними ЦВК, у другому турі за кандидата Володимира Зеленського проголосували 13 541 528 виборців, що становить 73,22%, за кандидата Петра Порошенка - 4 522 450 виборців, що становить 24,45 %.

 

Сьогодні, 3 травня, офіційні результати виборів президента опублікували у "Голосі України". Згідно із законом про вибори президента, новообраний президент набуває повноважень з моменту складення присяги українському народу на урочистому засіданні Верховної Ради, після чого ЦВК вручає йому посвідчення президента України. Інавгурація має відбутися у найближчі 30 днів.
 

схожі новини