Новини 2019-05-06 11:49

До Одеси прибув розвідувальний корабель ВМС Британії

Команда бритаських моряків візьме участь у спільному навчанні в Чорному морі з кораблями ВМС ЗС України.

Корабель Військово-морських сил Великобританії Echo прибув у понеділок, 6 травня, з триденним дружнім візитом до Одеського морського порту. Команда військових моряків візьме участь у спільному навчанні в Чорному морі з кораблями ВМС ЗС України. Про це повідомляє "Думська".

 

"У понеділок близько 10 год розвідувальний корабель HMS Echo (H87) британського Королівського військово-морського флоту пришвартувався біля причалу Одеського порту. У рамках візиту відбудуться спільні навчання британського та українських військових кораблів у відкритому морі. У програмі також екскурсія на борт розвідувального корабля Echo одеських курсантів та ліцеїстів і футбольний матч між українськими та британськими моряками", - зазначили в адміністрації порту.

 

 

Зауважимо, що це вже другий візит корабля НАТО під командуванням капітана 2-го рангу Метью Воррена до України після подій у районі Керченської протоки, коли відбувся збройний напад з боку ЧФ Російської Федерації на українських моряків.

 

 

Як повідомляється, головне призначення корабля Echo - проведення дослідницьких гідрографічних або геодезичних операцій (у тому числі в інтересах підводного флоту) і підтримка амфібійних операцій, також можливе використання як корабля управління, протимінного застосування, пошуку та ідентифікації підводних об'єктів.

 

 

Корабель взято на озброєння в березні 2003 року. Довжина - 91 метр, ширина - 17 метрів, осадка - 5,5 метра, водотоннажність - близько 4 тис. тонн, швидкість - 15 вузлів. Для екіпажу в складі 72 осіб створено підвищені умови комфорту. Для виконання поставлених завдань HMS Echo оснащений найсучаснішими системами збору даних, у т.ч. сканерами бокового огляду, багатопроменевим ехолотом, обладнанням для досліджень проб води та ґрунту тощо.

 

 

Озброєння корабля складається з трьох шестиствольних 7,62-мм кулеметів M134 Minigun, двох 20-мм зенітних швидкострільних гармат «Ерлікон» і чотирьох великокаліберних кулеметів.

 

Нагадаємо, в Одеський морський торговий порт в суботу, 23 березня, зайшов корабель Північноатлантичного альянсу французький тральщик M653 Capricorne. 

схожі новини