Новини 2019-05-06 16:12

Фріланд запланувала зустрітися з Порошенком і Зеленським

Глава МЗС Канади відвідає Київ.

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд запланувала відвідати Україну цього тижня. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає "Інтерфакс-Україна".

 

"Христя Фріланд планує відвідати з візитом Київ цього тижня. Залишаються деякі логістичні нюанси щодо дати", - зауважив глава українського дипвідомства.

 

За його словами, плануються зустрічі Фріланд з чинним президентом Петром Порошенко і обраним главою держави Володимиром Зеленським.

 

Раніше Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд привітав Володимира Зеленського з перемогою на президентських виборах в Україні та висловив сподівання на продовження співпраці у сфері реформ, зокрема, судової. Також свої вітання висловила канцлер Німеччини Ангела Меркель, заявивши, що для неї важлива стабілізація України та мирне врегулювання конфлікту. Крім того, Зеленського привітав президент США Дональд Трамп, підтвердивши підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

 

Нагадаємо, після опрацювання понад 95% протоколів на виборах президента України Володимир Зеленський набирає 73,16% голосів, Петро Порошенко – 24,5%. Своєю чергою, за результатами голосування на закордонному виборчому окрузі більшу частину голосів отримав Порошенко (54,73%), за Зеленського проголосували 43,78% виборців.Чинний президент уже визнав свою поразку на виборах і заявив, що готовий допомагати Зеленському в перехідний період, але водночас пообіцяв йому сильну опозицію.