Новини 09:44

У Києві пройдуть акції на підтримку Сенцова, приурочені до п'ятої річниці його арешту

Зокрема, о 13:30 від пам’ятника Ярославу Мудрому біля Золотих Воріт стартує символічна хода до 14 посольств країн-членів Ради Європи.

У п'ятницю, 10 травня, минає п'ять років від дня арешту в окупованому Криму українського кінорежисера, письменника і громадського активіста Олега Сенцова. 

 

Олег Сенцов - лауреат Премії Сахарова “За свободу думки” та Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

 

 

Політв'язня було засуджено в Росії до 20 років колонії суварого режиму за обвинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Свій термін режисер відбуває на крайній півночі Російської Федерації в Лабитнангі.

 

Зазначимо, у травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політв'язнів Кремля. Він відмовлявся від прийому їжі протягом 145 днів і заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

 

У Києві сьогодні пройдуть акції на підтримку Олега Сенцова.

 

Зокрема, о 13:30 від пам’ятника Ярославу Мудрому на Золотих Воротах стартує символічна хода до 14 посольств країн-членів Ради Європи, що знаходяться в Києві.

 

Під час акції-перформансу “Do you remember?” активісти передадуть кожному посольству листа від українських заручників Кремля та нагадають країнам-членам Ради Європи, що будь-який діалог із Путіним треба починати із питання звільнення Олега Сенцова та усіх заручників Кремля, які незаконно утримуються за ґратами в Росії та на окупованих українських територіях.

 

Активісти переконані, що саме це питання має стати основним на засіданні Комітету міністрів Ради Європи, яке відбудеться 16-17 травня 2019 р. в Гельсінкі.

 

Також до 5-ї річниці арешту Олега Сенцова запланована акція “Саджайте квіти, а не людей”.

 

Об 11.00 у Хрещатому парку (по вулиці Михайла Грушевського) письменники, актори, музиканти та правозахисники висадять квіти для заручників Кремля. Акція відбудеться на підтримку започаткованого акторкою Риммою Зюбіною флешмобу під гаслом “Саджайте квіти, а не людей”. Участь в акції, зокрема, візьмуть режисер Ахтем Сеітаблаєв, письменник Андрій Курков, актриса Римма Зюбіна, музикант Андрій Хливнюк, вчений Ігор Козловський та інші.

 

На даний момент, за даними організаторів глобальної акції #SaveOlegSentsov, щонайменше 98 українських політв’язнів утримуються в Російській Федерації та окупованому Криму, близько 120 військовополонених та цивільних заручників у підвалах окупованого Донбасу та 24 українські військовополонені моряки – у СІЗО “Лефортово.”

 

Раніше у центрі Парижа відбулася мистецька акція на підтримку режисера Олега Сенцова та усіх українських політв’язнів Кремля.

схожі новини