Новини 2019-05-13 16:12

ЄС продовжив мандат Консультативної місії в Україні

Крім того, Брюссель збільшив бюджет місії на 25%.

Європейський Союз продовжив на два роки мандат Консультативної місії в Україні (EUAM Ukraine) та збільшив її бюджет на 25%. Про це йдеться на сайті Ради ЄС.

 

Зокрема, мандат місії продовжено до 31 березня 2021 року, а бюджет збільшено до 54 мільйонів євро на наступні два роки.

 

Зазначається, що даний крок відображає "активізацію діяльності місії, в тому числі за рахунок створення другого мобільного підрозділу, який буде розгорнуто на сході і південному сході України".

 

Так, загальна мета EUAM Ukraine - підтримати Україну в розвитку стійких, підзвітних і ефективних служб безпеки, які зміцнюють верховенство права.

 

"Цей процес в кінцевому підсумку покликаний відновити довіру українського народу до своїх цивільних служб безпеки. Місія підтримує реформу сектору цивільної безпеки у тісній співпраці з поліцією, іншими правоохоронними органами та судовим сектором, зокрема, з прокуратурою", - йдеться у повідомленні.

 

Крім того, місія надає стратегічні рекомендації українській владі і підтримує їх за допомогою оперативної діяльності, включаючи навчання. Офіси місії розташовані в Києві, Львові, Харкові та Одесі. Вона була створена 22 липня 2014 року і почала роботу 1 грудня 2014 року. Її персонал становить понад 300 осіб.

 

Нагадаємо, 2 березня президент Петро Порошенко заявив, що спеціальний проект ЄС на підтримку безпеки на Азовському узбережжі через агресію Росії передбачає виділення 50 мільйонів євро. 

схожі новини