Новини 2019-05-14 12:09

"Як я, трохи суперечливий". Трамп розхвалив Орбана на прийомі в Білому домі

Президент США відкинув занепокоєння щодо загроз демократичним нормам в Угорщині.

Президент США Дональд Трамп у понеділок, 13 травня, прийняв у Білому домі прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана – під час зустрічі американський глава розхвалював угорського прем'єра, кажучи, що той - подібний до нього, трохи суперечливий. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, американський лідер відкинув занепокоєння щодо загроз демократичним нормам в Угорщині. 

 

Вітаючи Орбана в Овальному кабінеті, Трамп похвалив його за тверду позицію у сфері імміграції та політики, в якій, за його словами, вони мають подібне бачення.

 

"Віктор Орбан провів надзвичайну роботу у багатьох сенсах. Це викликає величезну повагу. Повагу по всій Європі", - сказав Дональд Трамп.

 

"Можливо, як і я, він трохи суперечлива фігура, але це нормально, це нормально", - додав президент США.

 

На запитання представників ЗМІ, чи не непокоїть президента США послаблення в Угорщині, Трамп відповів, що люди "дуже поважають" Орбана.

 

"Він шанована людина. І я знаю, що він жорстка людина, проте він шанована людина. І, на думку багатьох людей, він правильно діяв з імміграцією", - зуважив він.

 

У свою чергу, Орбан подякував Трампу за запрошення до Білого дому. Він наголосив, що пишається спільною позицією зі США щодо боротьби з нелегальною міграцією та іншими питаннями.

 

Нагадаємо, Трамп вирішив провести зустріч з Орбаном попри заклики скасувати переговори.  Так, у листі сенатори закликали Трампа висловити свою стурбованість Орбану про "ерозію" демократії в Угорщині. Водночас представники демократів у Палаті представників закликали Трампа скасувати зустріч з Орбаном, поки той "не поверне свою країну на шлях демократії та поваги до прав людини".

 

Своєю чергою, портал наголошує, що Трамп віддає перевагу зустрічам з авторитарними лідерами над традиційними західними союзниками Вашингтона. Як відомо, зв'язки США з Будапештом були холодними під час президентства Барака Обами, який часто дорікав Орбану за розправу над громадянськими свободами та свободою преси в Угорщині.