Новини 17:02

Від початку агресії РФ пошукові групи “Евакуація-200” вивезли з Донбасу 1736 тіл загиблих військових

Водночас станом на сьогодні у Збройних силоах залишається 71 військовослужбовець, який вважається безвісти зниклим.

У рамках гуманітарного проекту “Евакуація-200” вивезено з району бойових дій на Донбасі 1736 тіл захисників України, 71 військовослужбовець вважається зниклим безвісти. Такі дані у вівторок, 14 травня, оприлюднив на брифінгу начальник управління Цивільно-військового співробітництва (ЦВС) Збройних сил України полковник Олексій Ноздрачов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

“З 2014 року в рамках реалізації гуманітарного проекту "Евакуація 200” пошуковими групами вивезено з району бойових дій 1736 тіл, 865 транспортовано до місць остаточного поховання та передано родичам загиблих”, - повідомив Ноздрачов.

 

Він зазначив, що за весь період АТО та операції Об'єднаних сил у ЗС було обліковано 525 безвісти зниклих. На сьогодні у ЗС залишається 71 військовослужбовець, що вважається безвісти зниклим. Водночас, Ноздрачов зауважив, що вже є 28 позитивних результатів ДНК, “що надає нам можливість зменшити кількість захисників, які вважаються безвісти зниклими".

 

Він нагадав, що гуманітарний проект "Евакуація 200” у вересні 2019 року відзначить п'яту річницю, і додав, що робота ЗС з пошуку зниклих безвісти, евакуації тіл загиблих та транспортування до місця поховання продовжується на постійній основі. Відділ ЦВС, який координує зазначений проект, сприяє слідчим органам, співпрацює з органами державної влади, зокрема, закладами судової експертизи Мінохорони здоров'я, Нацполіцією, Червоним Хрестом.

 

Раніше президент Петро Порошенко повідомив, що за час збройної агресії Російської Федерації проти України на Донбасі загинуло 2973 українські воїни.