Новини 2019-05-16 14:35

Денис Казанський: Роздача російських паспортів в ОРДіЛО мало вплине на поточне економічне становище цієї території

Україна від такої ініціативи Кремля, схоже, матиме радше позитив. Адже більшість тих, хто отримає російські паспорти, у майбутньому можуть переїхати до РФ.

Фактично роздача паспортів Російської Федерації в ОРДіЛО мало вплине на поточне економічне становище цієї території й лише призведе до пришвидшеного вимивання звідти працездатного населення. Про це пише блогер, журналіст Тижня Денис Казанський.

 

За його словами, діставши можливість вільно виїжджати до російських міст, молодь, найімовірніше, стане масово нею користуватися. Навіть за офіційними даними «ЛНР», середня зарплата в Луганську сьогодні не перевищує 8,5 тис. руб. (приблизно 4 тис. грн). У реальності ця цифра ще менша. Тоді як у сусідньому Ростові вона становить уже 30 тис. руб. Не треба бути великим аналітиком, щоб спрогнозувати, що почнеться масова втеча людей зі згубних місць. Жити в злиденній резервації, де діє комендантська година, а в населення немає таких елементарних благ цивілізації, як банківська система, можна тільки від безвиході.

 

«Сказати точно, який відсоток населення вирішить отримати російські паспорти, поки що важко. Жодної статистики з цього приводу немає, але вже сьогодні зрозуміло, що процес паспортизації не буде швидким. Якщо припустити, що мати громадянство РФ захочуть усі жителі ОРДіЛО, роздача паспортів за нинішніх темпів розтягнеться на кілька років. У паспортні столи шикуються великі черги, але не так через наплив охочих, як через неефективну організацію процесу», - пише він.

 

Таким чином, резюмує Казанський, на практиці видача російських паспортів жителям Донбасу виявилася, як це зазвичай буває з ініціативами РФ, зовсім не такою ефективною й грізною, як на словах. Понад те, Україна від такої ініціативи Кремля, схоже, матиме не проблеми, а радше позитив. Адже більшість тих, хто отримає російські паспорти, у майбутньому, напевно, переїдуть до РФ. Тож країна навіть виграє від зменшення кількості антиукраїнськи налаштованих громадян.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини