Новини 09:35

Президент підписав указ про інавгурацію Зеленського

Документ набирає чинності з дня його опублікування.

Чинний голова держави Петро Порошенко підписав указ під номером 228 про інавгурацію новообраного президента Володимира Зеленського, у якому йдеться про забезпечення проведення заходів, пов'язаних з інавгурацією. Відповідний документ від 16 травня опубліковано на сайті президента.

 

З метою належної організації проведення заходів, пов'язаних з інавгурацією новообраного Президента України, постановляю:

 

1. Утворити Організаційний комітет із забезпечення проведення заходів, пов'язаних з інавгурацією новообраного Президента України (далі - Організаційний комітет).

 

Затвердити персональний склад Організаційного комітету (додається).

 

Організаційному комітету у дводенний строк затвердити план щодо організації та проведення заходів, пов'язаних з інавгурацією новообраного Президента України.

 

2. Міністерству закордонних справ України вжити в установленому порядку заходів щодо запрошення іноземних делегацій (представників дипломатичного корпусу іноземних держав) для участі в заходах, пов'язаних з інавгурацією новообраного Президента України, та вирішення питань, пов'язаних з їх перебуванням в Україні.

 

3. Міністерству внутрішніх справ України вжити додаткових заходів із забезпечення громадського порядку під час підготовки і проведення заходів, пов'язаних з інавгурацією новообраного Президента України.

 

4. Кабінету Міністрів України, Державному управлінню справами здійснити фінансове, матеріально-технічне забезпечення заходів, пов'язаних з інавгурацією новообраного Президента України.

 

5. Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації заходів, пов'язаних з інавгурацією новообраного Президента України.

 

6. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

Нагадаємо, 16 травня Верховна Рада України розглянула проекти постанов щодо визначення дати проведення урочистого засідання з нагоди складення присяги українському народові новообраним президентом Володимиром Зеленським, призначивши дату інавгурації на 20 травня

 

Раніше новообраний президент України Володимир Зеленський закликав Верховну Раду призначити дату інавгурації на 19 травня.

 

Другий тур виборів президента України відбувся 21 квітня. 30 квітня ЦВКоголосила офіційні результати виборів президента. За Володимира Зеленського   проголосували  73,22% виборців, Пера Порошенка підтримали  – 24,45%.

 

У п’ятницю, 3 травня, остаточні результати виборів були опубліковані в офіційних виданнях Верховної Ради "Голос України" та Кабінету Міністрів "Урядовий кур’єр". Згідно з українським законодавством, інавгурація президента має відбутися протягом 30 днів після оприлюднення в друкованих виданнях. 

схожі новини