Новини 11:00

Екс-радник Трампа повідомив про спроби завадити розслідуванню втручання РФ у вибори

Мова йде про Майкла Флінна.

Колишній радник Дональда Трампа з національної безпеки Майкл Флінн дав свідчення спеціальному прокурору Роберту Мюллеру про спроби осіб, пов'язаних з Білим домом і Конгресом, завадити розслідуванню можливого втручання Росії в американські вибори 2016 року. Про це йдеться в матеріалах суду, передає агентство Reuters.

 

Зокрема, у матеріалах вперше відкрили раніше приховані частини звіту Мюллера. Так, частини звіту були оприлюднені за запитом прокуратури.

 

У пояснювальній записці Мюллера йдеться, що Флінн "проінформував уряд про численні випадки, як до, так і після його визнання провини, коли він або його адвокати отримували повідомлення від осіб, пов'язаних з адміністрацією або Конгресом, які могли вплинути як на його бажання співпрацювати, так і на повноту такої співпраці".

 

"Відповідач навіть надав запис голосової пошти одного з таких повідомлень. У кількох випадках в апараті спецпрокурора не знали про це до тих пір, поки відповідач не повідомив про такі спроби", - написав Мюллер.

 

Наголошується, що у грудні 2017 року Флінн визнав себе винним у брехні агентам ФБР щодо його спілкування з колишнім російським послом у Вашингтоні Сєргєєм Кісляком, з яким він обговорював американські санкції, запроваджені адміністрацією Барака Обами. Спілкування відбулося між перемогою Трампа на виборах в листопаді і його інавгурацією в січні 2017 року.

 

Нагадаємо, 1 грудня 2017 року Флінн погодився дати свідчення проти Трампа представникам ФБР.

 

Як повідомлялося, 1 грудня 2017 року Флінну висунули офіційні звинувачення через введення в оману слідства щодо контактів з росіянами. 

 

14 лютого 2017 року Флінн подав у відставку через скандал, пов'язаний з РФ. Він визнав, що «ненавмисно повідомив обраному віце-президенту та іншим неповну інформацію» про телефонні розмови з російським послом.

схожі новини