Новини 11:08

Рада безпеки ООН відмовилася розглядати український закон про мову на вимогу Росії

Під час голосування щодо затвердження порядку денного, "за" проголосували п’ять представників, "проти" – шість, четверо – утрималися.

Рада безпеки ООН на засіданні 20 травня відмовилася розглядати ухвалений в Україні Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

На початку засідання представники декількох країн висловилися проти розгляду цього питання, зокрема, в день інавгурації нового президента України, заявляючи про намір Росії чинити в такий спосіб тиск на Київ. Зокрема, проти висловилися представники Франції, Німеччини, США, Бельгії, Польщі.

 

Під час голосування щодо затвердження порядку денного, "за" проголосували п’ять представників, "проти" – шість, четверо – утрималися.

 

Засідання з розгляду питання про ухвалення мовного закону ініціювала Росія.

 

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко у середу, 15 травня, підписав Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". 

 

Нагадаємо, голова Верховної Ради Андрій Парубій 14 травня під час пленарного засідання  підписав Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

 

Раніше комітет парламенту з питань регламенту та організації роботи Верховної ради України розглянув на засіданні чотири постанови про скасування "мовного закону" - законопроекту "Про функціонування української мови як державної" та прийняв щодо них рішення.

 

Так, комітет проголосував направити проекти постанов Верховній раді для того, щоб нардепи визначилися з приводу їх прийняття/неприйняття шляхом голосування у сесійній залі.

 

Як повідомлялося, Рада ухваалила у другому читанні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної" 25 квітня. Відповідне рішення підтримали 278 народних депутатів.

схожі новини