Новини 2019-05-21 13:48

На Донбасі почастішали обстріли шкіл - UNICEF

У перші чотири місяці 2019 року освітні заклади були атаковані вчетверо більше у порівнянні з таким же періодом 2018 року.

Представники Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (UNICEF) заявили, що на Сході України у перші чотири місяці 2019 року суттєво почастішали обстріли шкіл. Про це повідомляє Deutsche Welle. 

 

Зазначається, що за цей час освітні заклади були атаковані 12 разів, що вчетверо більше у порівнянні з таким же періодом 2018 року.

 

"Бойові дії на Сході України залишають в дітях шкільного віку душевні і фізичні сліди", - наголосила виконавчий директор UNICEF Генріетта Форе.

 

Так, фонд вимагає негайного завершення бойових дій та гарантування безпеки і захисту дітей в регіоні.

 

Крім того, в UNICEF уточнили, що у 2017 році було зафіксовано 40 випадків, коли школи ставали об'єктом обстрілів.

 

"Бомбардування та стрілянина ставали причиною переривання шкільних занять. Діти були вимушені переховуватись у підвалах або в бункерах. Через ці події діти бояться іти до школи", - підкреслила Форе.

 

Зокрема, з початку війни на Сході України в 2014 році по обидві сторони контактної лінії були пошкоджені або зруйновані понад 750 навчальних закладів.  Тому UNICEF закликає всі держави підписати Декларацію про захист шкіл у збройних конфліктах.

 

Нагадаємо, російські окупаційні війська з великокаліберного кулемету 21 березня обстріляли школу у Донецьку, а також 20 березня завдали пошкоджень навчальному закладу у селищі Гольмівський.