Новини 2019-05-22 15:27

Приналежність до ПЦУ підтвердили майже 50% українців - КМІС

Результати опитування показали, що абсолютна більшість населення (79%) вважають себе православними, з них 49% вважають себе належними до ПЦУ.

Майже 50% українців підтверджують свою приналежність до Православної церкви України (ПЦУ). Про це свідчать результати соціологічного дослідження, яке в травні провів Київський міжнародний інститут соціології.

 

Результати опитування показали, що абсолютна більшість населення (79%) вважають себе православними, з них 49% вважають себе належними до ПЦУ.

 

До УПЦ Московського патріархату зараховують себе 16% українців. Вважають себе православними, але не зараховують до конкретного Патріархату - 14%.

 

Ще 9% українців вважають себе греко-католиками, інші конфесії назвали 5%, а 4% вважають себе атеїстами.

 

Зазначається, що 54,2% українців, незалежно від їхньої конфесійної приналежності, позитивно ставляться до створення ПЦУ й надання їй томосу.

 

"Майже 65% населення України переконані, що відмовлятися від Томосу про автокефалію ПЦУ не можна і що нинішніх умов для розвитку незалежної Української Церкви цілком достатньо", - йдеться в результатах дослідженння. 

 

Нагадаємо, 24 травня, відбудеться синод Православної церкви України, на якому розглянуть ситуацію з почесним патріархом Філаретом. Зазначимо, почесний патріарх Київський та всієї України-Руси Філарет 15 травня заявив, що жалкує про те, що запропонував на Об’єднавчому соборі кандидатуру Епіфанія на пост предстоятеля Православної церкви України.

схожі новини