Новини 2019-05-24 12:24

Синод ПЦУ в Києві. Під Софійським собором проходить акція на підтримку Філарета

Зокрема, мітингувальники скандують "Філарет - наш патріарх".

У п'ятницю, 24 травня, у Будинку митрополита, що на території Софії Київської, проходить Священний синод Православної церкви України. Водночас під Софійським собором зібралась акція на підтримку почесного патріарха Філарета. Про це повідомляє Укрінформ.

 

 

Як зазначається, на акцію зібралось кількасот людей, переважно літнього віку, що називають себе парафіянами УПЦ КП. Вони скандують "Філарет" і тримають плакати з написами: "Геть руки від Філарета", "Філарет - наш патріарх", "Епіфаній, гроші не все вирішують", "Епіфаній, не руйнуй церкву", " Філарет, ми за тебе".

 

 

Порядок біля собору охороняє кілька десятків правоохоронців, стоїть карета швидкої допомоги. Ситуація контрольована.

 

Як повідомлялося, митрополит Київський і всієї України Епіфаній на 24 травня скликав Священний синод Православної церкви України. 

 

Раніше Епіфаній зазначав, що на синоді ієрархи ПЦУ оцінять дії Філарета. Він також спростував звинувачення почесного патріарха в спробі "відправити його на спокій".

 

Нагадаємо, почесний патріарх Київський та всієї України-Руси Філарет 15 травня заявив, що жалкує про те, що запропонував на Об’єднавчому соборі кандидатуру Епіфанія на пост предстоятеля Православної церкви України.

 

Як повідомлялося, раніше в травні Філарет заявив, що допускає поділ Православної церкви України і стверджує, що, як і предстоятель ПЦУ, уповноважений скликати Собор.

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня.